Karty kredytowe obsługiwane są przez kanał płatności PayPal.
Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »

Ważne! - Przelewy poza systemem płatności na stronie.
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »

Fan-page serwisu AstroElliottSurfing na FB!!!
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Z ostatniej chwili

Aktualności

Kodachrome, czyli historia zakreśliła koło...
2009-07-06 20:37

Eastman Kodak ogłosił, że wycofuje ze sprzedaży Kodachrome - kolorowy film fotograficzny, który towarzyszył Amerykanom przez cały okres prosperity ich kraju.
Stworzony na początku lat trzydziestych,
a więc w okresie Wielkiej Depresji, film pozwolił uwieńczyć na kolorowych fotografiach co najmniej trzy pokolenia Amerykanów.

Film był pierwszym komercyjnym sukcesem kolorowej fotografii. Swoje najlepsze lata miał w okresie gdy tworzyła się obecna klasa średnia Ameryki, tzw. pokolenie Baby Boomers, czyli w latach 50tych i 60tych XX wieku. Paul Simon w 1973 roku śpiewał o Kodachrome:

"They give us those nice bright colors. They give us the greens of summers. Makes you think all the world's a sunny day," he sang. "... So Mama don't take my Kodachrome away."

Obecnie Kodachrome przynosi marginalne przychody firmie, a film jest wywoływany tylko w jednym laboratorium w USA. Po 74 latach obecności w portfolio produktów Kodaka marka odchodzi w przeszłość. Czy w okresie kolejnej Wielkiej Depresji?
Czas pokaże...

LeM
 
< Wstecz