Karty kredytowe obsługiwane są przez kanał płatności PayPal.
Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »

Ważne! - Przelewy poza systemem płatności na stronie.
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »

Fan-page serwisu AstroElliottSurfing na FB!!!
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Z ostatniej chwili

Aktualności

Ucięta głowa bez ramion...
2009-07-20 00:56

Przez ostanie tygodnie komentatorzy rynków finansowych rozpisywali się o jednej z najbardziej „pewnych” formacji klasycznej analizy technicznej jaką jest formacja Głowy i Ramion – ang. Head and Shoulders Pattern. Formacja ta to z reguły formacja wierzchołkowa, która odwraca dotychczasowy trend. Była wyraźnie widoczna na praktycznie wszystkich indeksach amerykańskich. Dodatkowo została „potwierdzona” wybiciem w dół poniżej tzw. linii szyi, która to linia jest poziomem sygnalnym dla zajęcia krótkich pozycji, bądź inaczej sygnałem sprzedaży.

Często powtarzam w dyskusjach z czytelnikami na blogu, że na giełdzie jeżeli coś ma wydarzyć się „na pewno”, to na pewno się nie wydarzy. Tak było też i w tym przypadku. Czytelnicy „Fusów” jednak nie mogli przeczytać w moich analizach ani słowa o tej „pewnej” formacji. Mogli natomiast zobaczyć min. poniższe wykresy.

 

A wykresy są warte wiecej od tysiąca słów...


Pozdrawiam

LeM


PS. Oznaczenia fal na wykresach, wskazujące na zaznaczony ruch, zostały usunięte do celów niniejszej publikacji. Kompletne wykresy są dostępne w płatnej części serwisu.


< Wstecz