Karty kredytowe obsługiwane są przez kanał płatności PayPal.
Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »

Ważne! - Przelewy poza systemem płatności na stronie.
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »

Fan-page serwisu AstroElliottSurfing na FB!!!
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Z ostatniej chwili

Aktualności

Amerykański fraktal
2009-10-24 04:07


Jak już wielokrotnie na łamach serwisu pisałem Teoria Fal Elliotta jest modelem postulującym fraktalny charakter ruchów na rynkach finansowych. Mniejsze formy są powtarzane przez wielokrotnie większe o takim samym lub bardzo podobnym kształcie. Stąd stopnie fal niższego rzędu formują podobne w charakterze fale wyższego rzędu, itd. W tym artykule chcę pokazać ciekawą obserwację jaką poczynił jeden z subskrybentów serwisu EWI, a pokazaną w październikowym raporcie Roberta Prechtera – Elliott Wave Theorist. Od razu zastrzegam, że nie mam oficjalnej pisemnej zgody na publikację tego wykresu ale jako subskrybent wiem, że EWI podchodzi do tego z rozsądkiem i dopuszcza zamieszczenie od czasu do czasu ich obserwacji na prywatnych otwartych blogach czy serwisach*. U mnie będzie to pierwszy raz i traktuję to jako sytuację wyjątkową. Wyjątkową dlatego, że jest niezwykle ciekawa, a ponadto stanowi kontynuację moich rozważań nt. fraktali z poprzednich artykułów. Popatrzmy zatem na wspomniany wykres. Jest to S&P500 w ujęciu dziennym:Na wykresie widzimy cztery sekwencje fraktalne tworzące fale drugie coraz wyższego rzędu. Fraktal najniższego rzędu trwał dwa tygodnie, następny dwa miesiące, kolejny siedem miesięcy, a ostatni jak dotychczas dwa lata. Jak dotąd więc wszystkie sekwencje miały ten sam wspólczynnik czasowy: 2/7=7/24=0,29
Dwie ostatnie sekwencje są ponadto prawie identyczne w kształcie. Czy czeka nas, prognozowana przez Prechtera, destrukcyjna fala trzecia? Czas to pokaże. Moje oznaczenia różnią się w tym względzie, niemniej sama obserwacja jest ciekawa i jeżeli się sprawdzi nawet zagorzali oponenci Prechtera jak i samej teorii będą musieli kłaniać się jemu w pas.


Pozdrawiam


LeM


* Cytat: If you „occasionally” use one of our charts or a snippet of our analysis in a blog or online in order to illustrate a point, that’s fine. That is reasonable and we would appreciate it if you would credit us for the material. However, constant usurpation of our analysis and charts and ideas for charts (i.e., reproducing out charts using another charting forum, such as stockcharts) is not reasonable and we will take action to prevent this piracy and protect the thousands of subscribers who legally pay for our analysis.

< Wstecz