Karty kredytowe obsługiwane są przez kanał płatności PayPal.
Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »

Ważne! - Przelewy poza systemem płatności na stronie.
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »

Fan-page serwisu AstroElliottSurfing na FB!!!
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Z ostatniej chwili

Aktualności

Australijski fraktal 2
2010-06-16 20:15

Witam,


Obiecałem jakiś czas temu, że będziemy na łamach serwisu AstroElliottSurfing śledzić losy fraktali na australijskim indeksie AS30 zwanym zwyczajowo All Ordinarities. Pierwszy artykuł im poświęcony można znaleźć tu: Australijski Fraktal

Przypominam, że pierwszy wykres to historyczny kurs indeksu w interwale miesięcznym. Widzimy dwie struktury bardzo podobne do siebie, które wg mnie można traktować jako fraktale. Mniejszy z nich, pokazujący załamanie rynków z 87 roku, może posłużyć za model, wg którego będziemy prognozowali ruchy w nadchodzących latach a większy to hossa z lata 2003-2007 i późniejszy krach.



Jak widać na pierwszym fraktalu po załamaniu z 1987 roku rynek wyrysował korektę złożoną (w)(x)(y) by po roku 1991 rozpocząć kolejny cykl wzrostowy, zakończony w 2007 roku. Fala (w) zniosła podręcznikowo całą rozszerzoną falę piątą (5). Następnie wyrysowano trójfalową korektę tych spadków jako fala (x). Pierwszy jej segment – podfala A – doszła do poziomu nieco przekraczającego 38% zniesienia fali (w), by zawrócić do poziomu 23% zniesienia, a następnie wygenerować falę C, która nieco przekroczyła 50% zniesienia fali (w). Dopiero po tym cyklu została wygenerowana fala spadkowa (y) testująca dno wyznaczone falą (w) i po jego pozytywnym teście rozpoczął się nowy cykl wzrostowy.

Przekładając to na teraźniejszość, tu również mamy falę (w) znoszącą całą rozszerzoną falę (5), po czym wygenerowany został ruch korekcyjny A w (x), w tym wypadku dochodzący od razu do 50% zniesienia, po czym widzimy falę spadkową B, która być może właśnie się zakończyła. Idąc analogią z pierwszego fraktala teraz powinniśmy zobaczyć wzrostową falę C w (x), która proporcjonalnie dojdzie do 62% zniesienia fali (w). Po tym ruchu spodziewać się trzeba spadkowej fali (y), która kończyłaby cykl spadkowy i na dołkach zbliżonych do dołków fali (w) rozpoczynałaby nowy rynek byka czyli nowy, większy fraktal. Czy tak będzie zobaczymy za kilka lat. W międzyczasie od czasu do czasu będę powracał do tematu aby zdać relację czy podobieństwa są zachowywane.


Pozdrawiam

LeM


< Wstecz