Karty kredytowe obsługiwane są przez kanał płatności PayPal.
Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »

Ważne! - Przelewy poza systemem płatności na stronie.
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »

Fan-page serwisu AstroElliottSurfing na FB!!!
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Z ostatniej chwili

Aktualności

Fusy z fal Elliotta na tydzień 15’2021.
2021-04-04 21:15

Witam,

Dziś świątecznie, więc bez szybkich wykresów z serwisu AstroElliott. Zamiast tego proponuję zerknąć na długoterminowe projekcje falowe na głównych indeksach amerykańskich.

DJIA monthly:


Na DJIA układ jest rozpisany i mierzony od dołka w 1932 roku, a więc obejmuje w zasadzie całą nowożytną historię indeksu. Tu zwraca uwagę ostatnia "pandemiczna" korekta, która kończyła ETR (Expanding Triangle), jako fala 4 Primary. Jak wiemy, falom E w trójkątach towarzyszą negatywne/bądź pozytywne newsy/zdarzenia, w zależności od kierunku tej fali. W naszym przypadku było to, rzecz jasna, negatywne zdarzenie, czyli rozlanie się pandemii COVID na cały świat. Fala ta zakończyła się w marcu u.r. i od tego dołka kreślona jest fala 5 Primary. To, że można zidentyfikować trójkąt, to bardzo ważna informacja dla nas, gdyż trójkąty w impulsie mogą powstawiać jedynie jako fale czwarte (wyłączając kliny - początkowy i kończący). Dzięki tej zasadzie, gdy zidentyfikujemy trójkąt, to wiemy gdzie jesteśmy w naszym oznaczeniu. Dzięki tej informacji możemy również założyć koniec fal 1 i 2. Jedynka kończyła się przy pęknięciu bańki dotcomów, a dwójka parę tygodni po upadku banku Lehman Brothers.
Wiemy również, że fala 5 Primary powinna wejść w relację Fibonacciego z falą pierwszą. Najczęściej jest to równość 5=1, ale nie w hiperbolach. Z resztą ta równość jest już przekroczona. Pozostają więc dwie następne relacje: 5=162%x1 i 5=262%x1. Ta pierwsza wypada na poziomie 37.5k pkt. a druga w okolicach 49.5k pkt. Ten pierwszy zasięg jest chyba zbyt mały by zakończyć podręcznikowo hiperboliczne wzrosty, więc, przynajmniej optycznie, lepiej wyglądałby ruch w okolice 50k pkt. Czasówek dokładnie nie sprawdzałem, ale pierwsza wypada w okolicach listopada/grudnia b.r.

SP500 monthly:

Na SP500 sytuacja jest identyczna. Pomiar również od dołka w 1932 roku. Czwórka również w formie ETR, jedynka i dwójka - tak samo jak na DJIA. Zasięgi dla fali 5 Primary: 5=162%x1 @ 4700 pkt. 5=262%x1 @ 6300 pkt.

NQ monthly:

Na NQ sprawa wygląda podobnie, choć jako fala 4 Primary mamy strukturę typu Flat, a nie trójkąt. Zasięgi dla fali 5 Primary: 5=162%x1 @ 15000 pkt. 5=262%x1 @ 2000 pkt.

Jak widać najbliższe miesiące to najbardziej zyskowny okres w całym trendzie - końcówka hiperboli wzrostowej. To okres, w którym kurs rośnie niemal pionowo na wykresie, a korekty są skracane i spłycane. Niestety obraz w dłuższym okresie może przerazić. No bo jeśli będzie korygowany cały cykl od lat 30-ch XX w, to lekko nie będzie. Cieszmy się więc tym co jest.

Na koniec jedna uwaga. Nie bez przyczyny na niezrealizowanych zasięgach są "?". Zwracam uwagę, że najczęściej realizowany zasięg 5=1 jest już zrobiony, więc fala piąta może zakończyć się choćby w przyszłym tygodniu. Wystarczy zdarzenie, które zmieni sentyment o 180 stopni. W obecnym świecie nietrudno o takie. Zielone ludziki Putina meldują się w Kijowie lub Mińsku. Nowa mutacja wirusa odporna na szczepionkę... Jest wiele możliwych rzeczy, które mogą złamać hiperbolę. Ta wcale nie musi być jak w podręczniku. Nie musi ale może...

Pozdrawiam,

LeM


< Wstecz