Karty kredytowe obsługiwane są przez kanał płatności PayPal.
Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »

Ważne! - Przelewy poza systemem płatności na stronie.
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »

Fan-page serwisu AstroElliottSurfing na FB!!!
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Z ostatniej chwili

Raporty Specjalne

Fale Elliotta: Analiza elliotowska FW20 i WIG20. Uaktualnienie oznaczeń pomiędzy raportami tygodniowymi.

WIG 20: Analiza Symetrii Warości i Czasu 9.12.2009 2009-12-09 23:48

Spadek i co dalej?

Rynek znalazł się w sytuacji, gdzie powinny zostać podjęte decyzje, co do dalszej perspektywy krótkoterminowej. Polaryzacja nastrojów jest duża, o czym świadczy choćby liczba otwartych pozycji. W ciągu ostatniego kwartału ceny nie uległy zbytnio zmianie. Może to prowokować obie strony rynku do wykonania jakiegoś ruchu, który może być dość agresywny ( rolowanie kontraktów w USA już dzisiaj i do wygaśnięcia mogą być rozgrywane strategie opcyjne ).
Fundamenty raczej nie stoją po stronie wzrostów przy obecnych cenach – czas za to jak najbardziej ( w tym roku sezonowość wzrostów i spadków raczej nie działa). Niezależnie od tego czy mamy trójkąt, czy klin – to siła ruchu po wybiciu powinna być dość znaczna.

Pozostaje czekać lub obstawiać:

Za klinem charakterystyka szczytu 6.12.
Za trójkątem póki, co trend.

Pozostaje patrzeć na obraz techniczny i kierunek wybicia.
Dzisiejsza sesja zakończona na minimach nie przesądza jutrzejszego zachowania. Indeks zakończył się na podwójnym zniesieniu 61,8 i 50 % dwóch ostatnich swingów, co samo w sobie jest istotnym wsparciem. W przypadku kontraktów 61,8 zostało przekroczone o 6 pkt.

Jeśli rozpatrujemy potencjalną falę e – to zniesienie jak i czas trwania są wystarczające, a potencjalne alternatywne rozpisanie fali e z jeszcze jednym zejściem może terminować około 14.

Wczorajsza sesja mimo spadków za oceanem wykazuje cechy kontroli byków. Główne indeksy zatrzymały się na swoich naturalnych wsparciach i dopiero przebicie ich może spowodować panikę w obozie byków.

 

Dopiero przebicie dołków z 27 listopada spowoduje zmianę układu coraz wyższych dołków i szczytów. Dzisiejsze podejście w USA zatrzymało się na korekcie 1:1 nie rozstrzygając sytuacji.

W przypadku naszych kontraktów i scenariusza zakończonej e – potencjalne opory i istotne punkty zaznaczone są na wykresie. Mam nadzieję, że będą pomocne. Jeśli gramy klina to wybicie też powinno być czytelne.


Przypominam o potencjalnej istotności daty 11 grudnia – zarówno z krótkoterminowego jak i dłuższego układu.

3 D SWING DOWN Reversal 2456
5 barowy 60 mi
n swing Ganna DOWN – reversal 2382
TWS 60 min
DOWN bez dywergencji

Ewentualne pytania dotyczące analizy proszę kierować na adres:

mie358@gmail.com

 

Mie


< Wstecz