Karty kredytowe obsługiwane są przez kanał płatności PayPal.
Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »

Ważne! - Przelewy poza systemem płatności na stronie.
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »

Fan-page serwisu AstroElliottSurfing na FB!!!
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Z ostatniej chwili

Stop Lossy

Moje podejście do stop lossów

Ostatnio była dyskusja na blogu na temat stopów. Podtrzymuję to co napisałem tam w komentarzu. Nie mogę sugerować stopa bo musiałbym go podać dla każdego z subskrybentów oddzielnie. Te parametry musi sobie gracz sam określić. Są one niezależne od techniki jaką się stosuje. Czy to jest Elliott, czy gra na formacje, czy wybicia – nie ma znaczenia. Znaczenie ma stosunek zaangażowanego kapitału do jego całości, no i charakterystyka rynku na którym się gra. To drugie zresztą jest mniej istotne. Jeżeli ktoś tego nie rozumie i nadal pyta o stop, to jest w ogóle nieprzygotowany do gry na kontraktach. Odsyłam do literatury fachowej, póki jest jeszcze za co grać.
Od siebie mogę tylko napisać, że ja, grając pozycyjnie na FW20 nie przekraczam 10 pkt na stop, i gdy tylko nadarza się okazja jego podniesienia do poziomu wejścia to go tam przesuwam. Dodam jeszcze, że mam taki zapas na kapitale w stosunku do granych pozycji, że nawet kilkunastokrotne wywalenie na stopie nie jest tragedią. Być nią nie może, bo jest właściwie codziennością. Osobiście czuję się optymalnie gdy mam 10k PLN na kontrakt. Zdarza mi się „przelewarować” w krótkim okresie, przy w miarę pewnych strzałach, ale to są incydentalne sytuacje. Wywalanie z pozycji to codzienność niestety, ale czasami trzeba kilka razy narty wpinać, aby dobrze się zapięły i dały frajdę z jazdy.