Karty kredytowe obsługiwane są przez kanał płatności PayPal.
Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »

Ważne! - Przelewy poza systemem płatności na stronie.
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »

Fan-page serwisu AstroElliottSurfing na FB!!!
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Z ostatniej chwili

Hook Trade

Co to jest hook trade?

Hook trade to taktyczna zagrywka w specyficznych okolicznościach, zwykle na krótki okres – od godziny do kilku godzin. Bazuje na zasadzie, że kurs dąży do średnich (nie ma znaczenia jakich, czy prostych, czy eksponencjalnych). Luka hossy/bessy powoduje odchylenie kursu od tych średnich. Im większa luka tym większe odchylenie. Hook trade łapie więc ruch po luce, dążący do średniej. Jakie średnie chodzą i na jakich interwałach można sobie sprawdzić samemu. Ja grywam na 60 min.
Technika gry:
Zwykle od 30 do 60 minut po otwarciu luką zaczyna się ruch powrotny ku średnim. Zajmujemy więc pozycję przeciw kierunkowi luki ze stopem na dotychczasowych minimach Po dotarciu do średniej należy pozycje zamknąć, lub nawet odwrócić jeżeli mamy przekonanie co do panującego trendu. W tym pomocne jest TFE ale też nie zawsze.