Karty kredytowe obsługiwane są przez kanał płatności PayPal.
Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »

Ważne! - Przelewy poza systemem płatności na stronie.
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »

Fan-page serwisu AstroElliottSurfing na FB!!!
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Z ostatniej chwili

Aktualności

Fusy z fal Elliotta na tydzień 41 2022.
2022-10-02 20:24

Witam,

Po wakacyjnej przerwie zapraszam na cotygodniowe Fusy, czyli uaktualnienie oznaczeń fal Elliotta dla wiodących indeksów giełdowych i głównych par walutowych, kryptowalut oraz towarów po ostatniej sesji.

W tym tygodniu nie będę się odnosił do tego, co było w zeszłym tygodniu, ale pokażę moje preferowane układy w dłuższym terminie, które stanowią bazę do oznaczeń w krótszym terminie. To z powodu wakacyjnej przerwy.

Z działu „Ameryka Pn.” indeks SP500, który jest tożsamy z układami na DJIA i NQ100. Tu zakładam kreślenie korekty 4 Primary, a spadki od szczytu tworzą układ potrójnie złożony. Takie układy są bardzo rzadkie i występują prawie wyłącznie w trójkątach, stąd założenie, że ów spadek jest falą (a) Intermediate w tym trójkącie. Układ będzie formalnie poprawny do momentu zejścia w zakres fali 1 Primary, której poziom pokazuje czerwona przerywana kreska. Istotne jest to, że od szczytu nie widać klarownego impulsu spadkowego, który potwierdzałby zmianę trendu w dłuższym terminie :

(część oznaczeń usunięta)

Szczegółowy raport z rynków za Oceanem znajduje się w sekcji Ameryka Pn.

Z działu „Polska i Euroland” tym razem indeks DAX. Tu również możliwy jest trójkąt, tak jak w USA, ale również klin kończący. Wydaje mi się, że klin kończący jest bardziej realny, z uwagi na to jak Niemcy poturbowały się politycznie przy okazji wojny na Ukrainie. Ich hegemonia w Europie może i będzie zakwestionowana. W takim układzie brakuje jeszcze jednej fali wzrostowej.  Układ będzie miał sens do momentu zejścia poniżej zniesienia 62% ostatniej fali wzrostowej (3) Intermediate:

(część oznaczeń usunięta)

Raport z rynków w Eurolandzie znajduje się pod tytułem sekcji Polska i Euroland.

Z działu „Kryptowaluty” tym razem BITCOIN (BTC.V). Tu zakładam korygowanie całego dotychczasowego cyklu wzrostowego. Zakładając, że nie czeka nas koniec świata w przewidywalnej przyszłości, był to pierwszy pełny cykl wzrostowy tego waloru. Korekta więc musi być falą drugą, w tym wypadku 2 Primary. Na razie wygląda ona na Zigzaga, którego fale powinny być równe. Stąd zasięg spadków (c)=(a) Intermediate. Po jego osiągnięciu powinien zacząć się kolejny cykl wzrostowy, przy czym nie będzie to od razu szaleńczy wzrost. Żeby ten nastąpił, będzie musiał wystąpić najpierw co najmniej kilkunastomiesięczny okres akumulacji, czyli horyzont:

(część oznaczeń usunięta)

Raport z rynków azjatyckich znajduje się w sekcji Kryptowaluty.

Z działu „Waluty” Kabel, czyli para GBP/USD. Co do tej pary to  już w 2011 roku prognozowałem, że zejdzie poniżej parytetu względem USD. Zakładałem bowiem strukturę typu D3 (FL+ZZ), gdzie w Zigzagu mamy typowo równe fale C=A. Co prawda falę (4) Int. w CY Primary prognozowałem jako trójkąt, a wyszła Flat, ale zasięg CY=A jest nadal do realizacji:

(część oznaczeń usunięta)

Bieżące wykresy i szczegółowe omówienie analizowanych par walutowych znajduje się w sekcji Waluty.

Z działu „Towary i Metale” tym razem długoterminowy wykres GOLD denominowane w USD, czyli XAG/USD. Tu zakładam na razie falę 4 Primary w impulsie wzrostowym stopnia Cycle. Początkowo zakładałem trójkąt, ale od drugiego szczytu wymalowano impuls spadkowy. To neguje trójkąt. W takim układzie jest to fala (c) Intermediate we Flat jako 4 Primary i tu powinna pojawić się jeszcze wzrostowa 5 Primary. Niestety wymalowanie impulsu spadkowego od drugiego szczytu daje również możliwość oznaczenia końca cyklu wzrostowego na złocie (oznaczenie z alt). Tę drugą opcję wspierają niedawne (ostatnie kilka lat) zakupy banków centralnych i zwiększanie rezerw różnych krajów w złocie. Jak wiadomo  banki centralne kupują zawsze na szczytach cyklu wzrostowego i sprzedają na końcach cyklu spadkowego. Dość powiedzieć, że ostatnie tak duże transakcje banków centralnych notowano w 1999 roku, gdy pozbywały się rezerw w złocie:)

 

(część oznaczeń usunięta)

Raport dla towarów i metali znajduje się w sekcji Towary i Metale.

PS1. Przypominam, że w serwisie AstroElliott obecnie analizowanych jest  27 walorów. Szczegółowa rozpiska analizowanych tickerów poniżej:

Ameryka Pn.: DJIA, SP500, NASDAQ100; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Polska i Euroland: DAX, CAC40, FTSE100, FW20, MW40 i WIG; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Kryptowaluty: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Chainlink; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Waluty: EUR/USD, GBP/USD, NZD/USD, USD/CAD, USD/JPY, EUR/PLN, USD/PLN; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Towary i Metale: CL.F (ropa), HG.F (miedź), XAU/USD (złoto), XAG/USD (srebro), ZC.F (kukurydza), ZS.F (soja); interwał wk, eod, 60 min i 10 min;

Pozdrawiam,

LeM< Wstecz