Karty kredytowe obsługiwane są przez kanał płatności PayPal.
Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »

Ważne! - Przelewy poza systemem płatności na stronie.
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »

Fan-page serwisu AstroElliottSurfing na FB!!!
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Z ostatniej chwili

Aktualności

Fusy z fal Elliotta na tydzień 02 2023.
2023-01-08 20:12

Witam,

Zapraszam na cotygodniowe Fusy, czyli uaktualnienie oznaczeń fal Elliotta dla wiodących indeksów giełdowych i głównych par walutowych, kryptowalut oraz towarów po ostatniej sesji.

Tym razem, w związku z początkiem nowego roku, zamiast układów z zeszłego tygodnia, pokażę układy długoterminowe dla wybranych walorów, które stanowią dla mnie „mapę drogową” dla układów w krótszym terminie. Nie chcę  ścigać się na prognozy z innymi analitykami, ale układy te można spokojnie traktować jako prognozy w horyzoncie czasowym co najmniej rocznym.

Z działu „Ameryka Pn.” indeks SP500, gdzie podobnie jak na DJIA, zakładam średniookresowy trójkąt jako fala 4 Primary. Obecnie byłaby kreślona wzrostowa fala (b) Intermediate, która powinna znieść typowo 78% fali spadkowej (a) Intermediate:

(część oznaczeń usunięta)

Szczegółowy raport z rynków za Oceanem znajduje się w sekcji Ameryka Pn.

Z działu „Polska i Euroland” indeks DAX, gdzie zakładam klin kończący jako fala 5 Primary. W klinie tym kreślona byłaby fala (5) Intermediate. Fala ta musi poprawić maksima wszech czasów aby klin został wypełniony:

(część oznaczeń usunięta)

Raport z rynków w Eurolandzie znajduje się pod tytułem sekcji Polska i Euroland.

Z działu „Kryptowaluty” BITCOIN (BTC.V), gdzie w dłuższym terminie zakładam nowy cykl wzrostowy. Zanim jednak to się wydarzy możliwe jest zejście do wyznaczonej równości fal (c) = (a) Intermediate w fali 2 Primary. Takie zejście nie jest jednak konieczne, by zakończyć cykl spadkowy. To po prostu najczęściej spotykana proporcja w Zigzagu (a)(b)(c):

(część oznaczeń usunięta)

Raport z rynków Crypto znajduje się w sekcji Kryptowaluty.

Z działu „Waluty” para  USD/PLN, gdzie zidentyfikowałem klin kończący jako fala V Cycle. Czy to klin, czy nie klin, uważam, że wzrosty od 2008 roku nie tworzą klasycznego impulsu. Duża ilość głębokich korekt, z zachodzeniami na poszczególne fale każą zakładać, że jest to klin, czy wręcz wzrost korekcyjny, np. fala B we korekcie płaskiej lub trójkącie. W obu pierwszych przypadkach taki układ postuluje spadek w okolice dołka z 2008 roku. W przypadku trójkąta – zniesienie 78% całych wzrostów od 2008 roku. Szokujące, ale tak wychodzi. Podobna sytuacja jest na EUR/PLN, choć tam o klinie nie ma mowy, bo wzrosty są jeszcze słabsze:

(część oznaczeń usunięta)

Bieżące wykresy i szczegółowe omówienie analizowanych par walutowych znajduje się w sekcji Waluty.

Z działu „Towary i Metale” wykres GOLD (XAU/USD), gdzie zakładam wzrostową falę 5 Primary w V Cycle. Potwierdzeniem będą nowe maksima wszech czasów. Do tego momentu możliwy formalnie jest również układ z altem:

(część oznaczeń usunięta)

Raport dla towarów i metali znajduje się w sekcji Towary i Metale.

PS1. Przypominam, że w serwisie AstroElliott obecnie analizowanych jest  27 walorów. Szczegółowa rozpiska analizowanych tickerów poniżej:

Ameryka Pn.: DJIA, SP500, NASDAQ100; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Polska i Euroland: DAX, CAC40, FTSE100, FW20, MW40 i WIG; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Kryptowaluty: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Chainlink; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Waluty: EUR/USD, GBP/USD, NZD/USD, USD/CAD, USD/JPY, EUR/PLN, USD/PLN; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Towary i Metale: CL.F (ropa), HG.F (miedź), XAU/USD (złoto), XAG/USD (srebro), ZC.F (kukurydza), ZS.F (soja); interwał wk, eod, 60 min i 10 min;

Pozdrawiam,

LeM


< Wstecz