Karty kredytowe obsługiwane są przez kanał płatności PayPal.
Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »

Ważne! - Przelewy poza systemem płatności na stronie.
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »

Fan-page serwisu AstroElliottSurfing na FB!!!
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Z ostatniej chwili

Aktualności

Fusy z fal Elliotta na tydzień 05 2023.
2023-01-29 18:57

Witam,

Zapraszam na cotygodniowe Fusy, czyli uaktualnienie oznaczeń fal Elliotta dla wiodących indeksów giełdowych i głównych par walutowych, kryptowalut oraz towarów po ostatniej sesji.

Tu pokazuje to co było, i to wyłącznie na układach preferowanych na danym walorze. Nigdy nie chwalę się rozegranym układem, gdy był on pokazany jako alternatywny. Natomiast w serwisie AstroElliott znajdą Państwo możliwe scenariusze na przyszłość, zawsze z jednym preferowanym.

Z działu „Ameryka Pn.” ponownie indeks NQ100, gdzie zakładałem falę 3 Minor w impulsie wzrostowym, z typowym zasięgiem w okolicach 12330 pkt. Jeśli fala ta jest w istocie kreślona, to powinna być kontynuowana, gdyż nie wygląda na kompletną. Obraz burzy trochę zachowanie się DJIA, który wyraźnie odstaje, ale też najmniej spadł, podczas ostatniej korekty spadkowej. Najmocniej rosną najbardziej przecenione walory, a więc big tech.:

(część oznaczeń usunięta)

Szczegółowy raport z rynków za Oceanem znajduje się w sekcji Ameryka Pn.

Z działu „Polska i Euroland” tym razem krajowe kontrakty na indeks WIG20, czyli FW20, gdzie mamy ciekawą sytuację. Zakładałem bowiem, że powinna zostać wykreślona jeszcze fala 5 Minor, która dopełni impuls wzrostowy. Zakładałem również, że będzie miała zasięg 162%x1, gdyż typowy zasięg 5=1 wypadał poniżej szczytu fali 3 Minor. Fale skrócone zdarzają się, ale są dość rzadkie, dlatego prognoza o wyższym zasięgu. Wykreślona została fala wzrostowa, która dotarła dokładnie do zasięgu 5=1, po czym została mocno skorygowana. Czy była to cała fala 5 Minor i impuls jest kompletny, czy będzie jej kontynuacja, musi podpowiedzieć rynek. Tu analityk jest bezradny, gdyż może być tak i tak. To co może powiedzieć, to to, że każde zejście poniżej dołka fali 4 Minor potwierdzi zakończenie impulsu i korektę wyższego rzędu. Nowe maksima będą oznaczały kontynuacje fali 5 Minor:

(część oznaczeń usunięta)

Raport z rynków w Eurolandzie znajduje się pod tytułem sekcji Polska i Euroland.

Z działu „Kryptowaluty” ponownie ETHEREUM (ETH.V), gdzie zakładałem zakończenie impulsu wzrostowego i Minute na którymś z typowych zasięgów dla fali 5 Minuette w i Minute. Kurs zawrócił na zasięgu 62%x1, i kreśli korektę ii Minute. Ta powinna znieść typowo od 50% do 62% fali pierwszej. Minimum przyzwoitości to okolice dołka fali 4 Minuette w i Minute:

(część oznaczeń usunięta)

Raport z rynków Crypto znajduje się w sekcji Kryptowaluty.

Z działu „Waluty” ponownie Loonie, czyli para  USD/CAD, gdzie prognoza o nowych minimach, wypełniających klin kończący cy Minute została zrealizowana. Wg mnie ruch może jeszcze być kontynuowany do okolic 1.322, ale nie musi. Klin jest wypełniony, a wyjście z niego górą będzie potwierdzeniem zakończenia korekty spadkowej:

(część oznaczeń usunięta)

Bieżące wykresy i szczegółowe omówienie analizowanych par walutowych znajduje się w sekcji Waluty.

Z działu „Towary i Metale” wykres  GOLD denominowanego w USD (XAU/USD), gdzie zakładałem falę piątą w impulsie iii Minute w 3 Minor. Okazało się, ze fala ta przybrała formę klina kończącego, co jest możliwe, ale nieco kłóci się z notacją zakładającą złożenie fal trzecich. W takich sytuacjach kliny raczej nie powstają. Zobaczymy. Tak czy siak obecny ruch traktuję jako korekta iv Minute w 3 Minor i powinna zejść do podstawy formacji klina:

(część oznaczeń usunięta)

Raport dla towarów i metali znajduje się w sekcji Towary i Metale.

PS1. Przypominam, że w serwisie AstroElliott obecnie analizowanych jest  27 walorów. Szczegółowa rozpiska analizowanych tickerów poniżej:

Ameryka Pn.: DJIA, SP500, NASDAQ100; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Polska i Euroland: DAX, CAC40, FTSE100, FW20, MW40 i WIG; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Kryptowaluty: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Chainlink; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Waluty: EUR/USD, GBP/USD, NZD/USD, USD/CAD, USD/JPY, EUR/PLN, USD/PLN; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Towary i Metale: CL.F (ropa), HG.F (miedź), XAU/USD (złoto), XAG/USD (srebro), ZC.F (kukurydza), ZS.F (soja); interwał wk, eod, 60 min i 10 min;

Pozdrawiam,

LeM


< Wstecz